Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Masaż sportowy – pozbądź się zmęczenia i zregeneruj mięśnie

Zobacz artykuły na temat:masażsportmięśniemasaż sportowy
Chcesz się zrelaksować, pozbyć zmęczenia i zregenerować mięśnie? Polecamy masaż sportowy. Sprawdź, na czym polega i jak działa!

masaż sportowy

Fot. Fotolia

Jak działa masaż sportowy?

  • Pozwala zregenerować mięśnie po dużym wysiłku.
  • Usuwa zmęczenie i napięcie.
  • Przeciwdziała kontuzjom.
  • Przygotowuje ciało do dużego wysiłku, na przykład zawodów sportowych.
  • Relaksuje i odpręża.

Masaż sportowy jest podobny do klasycznego masażu leczniczego, jednak łączy się z trochę większym natężeniem i intensywnością ruchów masażysty. Jego podstawowym celem jest przygotowanie układu kostnego i mięśniowego na duży wysiłek lub też usunięcie skutków takiego wydatku energetycznego. Korzystają z niego sportowcy: zarówno wyczynowi, jak i amatorzy.

Masaż sportowy zapobiega zakwasom

Zabiegi sportowe są bardzo ważne z punktu widzenia treningów – dzięki nim ciało sportowca ma czas, by się zregenerować. Odpowiednie techniki pozwalają także uaktywnić odpowiednie grupy mięśni, pobudzić je, dzięki czemu nie należy obawiać się zakwasów lub blokad.

Fot. Fotolia

Innym, bardzo ważnym aspektem masażu sportowego jest oddziaływanie na tkankę kostną (masaż powoduje zwiększenie gęstości kości, przyśpiesza procesy kostnienia) oraz chrzęstną (następuje jej wzmocnienie i uelastycznienie). To wszystko ma ogromne znaczenie przy przeciwdziałaniu kontuzjom. Rodzaj masażu uzależniony jest od uprawianej dyscypliny sportowej.

Dla kogo masaż sportowy?

Masaż sportowy jest dla ciebie, jeśli uprawiasz regularnie sport, bierzesz udział w zawodach, bijesz rekordy. Stosować mogą go zarówno sportowcy zawodowi, jak i amatorzy, np. biegacze, biorący udział w biegach ulicznych. Masaż sportowy jest bardzo ważnym elementem budowania właściwej formy przed zawodami.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Przepis Beaty Pawlikowskiej: sok brzoskwiniowy

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 4
dodano: 00:36 2016-04-03 przez: ~Ula (87.207.*.*)
żel chłodzący z arniką od floslek ostatnio mi pomógł po treningu
ustamalinowe
dodano: 16:11 2016-03-14 ustamalinowe
trochę to dla mnie niezrozumiałe, ale podejrzewam, że nic Ci się nie stanie od takiego zabiegu :) raczej muskuły po samym masażu ot tak nie wyskakują :D taniej wychodzą w pakiecie, ostatnio dużą różnicę wypatrzyłam jeśli chodzi o cenę jak sprawdzałam w profemedzie. 140zł jednorazowy a już ok 400zł za 5 masaży
dodano: 10:45 2016-03-14 przez: ~gość (95.48.*.*)
@lipka Dla osób, które nie ćwiczą jest cała masa innego typu masaży - peelingujące, ujędrniające, otulanie masażem :) Jak jesteś z okolic Poznania, to tutaj masz fajne spa z masażami: http://www.goodtimedayspa.eu/oferta#n-oferta-rytualy-masaze-peelingi
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter