Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Ujędrnij swoje ciało masażem klasycznym

Zobacz artykuły na temat:pielęgnacja ciałamasażmasaż klasyczny
Twoja skóra nie jest wystarczająco jędrna i gładka? Koniecznie wybierz się na masaż klasyczny, a już po kilku zabiegach zauważysz duże zmiany w wyglądzie swojej skóry i nie tylko.

masaż klasyczny

Fot. Fotolia

Masaż klasyczny - jak działa?

  • Pobudza układ krwionośny, limfatyczny oraz mięśniowy.
  • Pozytywnie wpływa na samopoczucie i nastrój, wspomaga wydzielanie się serotoniny.
  • Odpręża i relaksuje.
  • Odmładza i wygładza skórę, pozytywnie wpływa na jej jędrność.

Masaż klasyczny, inaczej szwedzki

Masaż klasyczny, nazywany także szwedzkim, może skupiać się jedynie na kręgosłupie lub też dotyczyć całego ciała. To najpopularniejsza forma zabiegu, mająca wpływ niemal na cały organizm. Masaż klasyczny ma na celu pobudzenie krążenia, rozluźnienie mięśni oraz wzmocnienie układu kostnego. W czasie masażu używa się specjalnych olejków, które dodatkowo zwiększają doznania i pogłębiają korzyści, jakie płyną z zabiegu.

Masaż klasyczny - jak działa na kręgosłup?

Powoduje niemal natychmiastowe usunięcie spięcia, jakie gromadzi się w mięśniach szyjnych i barkowych. Łączy w sobie techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Może być stosowany także jako część rehabilitacji.

Masaż pozwala usunąć skutki siedzącego trybu życia, pomaga także zapobiegać zwyrodnieniom i skrzywieniom kręgosłupa. Zalecany jest zwłaszcza osobom, które mają problemy z kręgosłupem, skarżą się na bóle karku lub pleców.

Fot. Fotolia

Masaż klasyczny - jak działa na całe ciało?

Celem tego rodzaju masażu jest przede wszystkim pobudzenie krążenia w całym ciele. Szybciej płynąca krew niesie ze sobą wiele pozytywnych zjawisk: zmniejsza się ciśnienie krwi, ciało staje się odprężone i zrelaksowane. Dobrze dotlenione komórki ciała zaczynają się oczyszczać, szczególnie pozytywnie wpływa to na skórę.

Masaż całego ciała jest zabiegiem bardziej relaksacyjnym, niż leczniczym, ale warto wpisać go na listę comiesięcznych zabiegów.

Dla kogo masaż klasyczny?

Masaż klasyczny polecany jest zwłaszcza osobom, które wiodą stresujący tryb życia, mało się na co dzień ruszają i nie są zbyt aktywne. Regularne zabiegi pozwalają utrzymać ciało w dobrej kondycji.

W przypadku problemów z kręgosłupem warto wybrać zabieg skupiający się na tej części ciała.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 1
dodano: 00:44 2016-04-03 przez: ~Asia (87.207.*.*)
podkład antybakteryjny floslek polecam, sama używam od roku i sprawdza się , nie zatyka porów i ładnie kryje
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter